Wybór kamienia

tilsam-wybierz-kamien

Podstawowa klasyfikacja kamieni jubilerskich to podział na kamienie szlachetne i ozdobne.

Na świecie występuje obecnie ponad 4 tysiące różnych minerałów i skał. Jedynie niewielka ich część zalicza się jednak do grupy najbardziej pożądanej – kamieni szlachetnych.


Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne to przezroczyste odmiany niektórych minerałów i skał. Do najważniejszych ich cech należą:

 • wysoki połysk, który sprawia, że kamienie te odbijają światło;
 • wysoka twardość;
 • duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki atmosferyczne;
 • czystość barwy;
 • cechy indywidualne, wyjątkowe dla poszczególnych rodzajów kamieni szlachetnych.

Kamienie szlachetne to:
Akwamaryn, Aleksandryt, Diament, Morganit, Opal, Rubin, Skapolit, Spinel, Szafir, Szmaragd, Tanzanit, Turmalin, Topaz.

Kamienie ozdobne

Kamienie ozdobne to kamienie najczęściej oprawiane w srebro, z uwagi na ich niższa cenę i brak waloru kolekcjonerskiego. Podkreślamy (bo często konsument jest wprowadzany w błąd) – kamienie ozdobne nie są kamieniami szlachetnymi.

Kamienie ozdobne:
Agat, Amazonit, Ametyst, Awenturyn, Ametryn, Chalcedon, Chryzakol, Chryzopraz, Cytryn, Fluoryt, Granat, Hematyt, Howlit, Karneol, Lapiz Lazuli, Pyrit, Sodalit, Jadeit, Jaspis, Kryształ górski, Kwarc, Labradoryt, Obsydian, Onyks, odmiana niebieskiego Opala Owyhee ( pomimo, iż opale są zaliczane do kamieni szlachetnych to odmiana Owyhee jest uznawana za nieszlachetną i dużo mniej wartościową niż jej szlachetniejsi odpowiednicy),  Rodonit, Turkus, Tygrysie oko.

Twój pierwszy Tilsam jest zawsze najważniejszy.

I zarazem najtrudniejszy w wyborze. To od niego zaczyna się Twoja przygoda z tajemniczym światem kamieni szlachetnych i ich niesamowitą energią, która dobroczynnie wpłynie na Twoje życie.

Ponieważ chcemy,  abyś wybrał dobrze, przygotowaliśmy dla Ciebie mały przewodnik, który pomoże Ci przejść ten proces gładko i przyjemnie, a  co najważniejsze – owocnie.

Zaufaj sobie, a wszystko będzie tak jak powinno być.

Metod wyboru właściwego  kryształu jest kilka, ale w Tilsam postanowiliśmy zwrócić się do najstarszej i najbardziej wiarygodnej metody, która jako jedyna jest naszym zdaniem gwarantem sukcesu:

Twojej Intuicji.

Dotyczy to także wyboru kryształu dla innej osoby. Jeśli tu jesteś,  to znaczy ze ta osoba jest dla Ciebie ważna – dlatego Twoja Intuicja idealnie podpowie Ci, czego Ty lub Twoja bliska osoba w danym momencie potrzebujecie.

Zatem do dzieła !

Twój idealny kamień jest bliżej niż myślisz.

  1. Pozwól by jedynym Twoim przewodnikiem była Twoja Intuicja – Ona nigdy się nie myli.
  2. Popatrz na kryształy przedstawione na zdjęciach. Na ich kolor. Kształt. Blask. Może w którymś zauważysz kształt, który coś Ci przypomina. Może któryś zwróci Twoją uwagę drobną wadą, która odróżnia go od innych, a Ciebie  właśnie ta wada, do niego przyciągnęła. Nie myśl. Patrz i czuj.
  3. Zdaj się na swoją Intuicję. Może ona przybrać różne formy. Możesz zobaczyć  obraz, który dany kryształ Ci przypomina. Może będzie to wspomnienie miłej  chwili lub szczególnego dla Ciebie miejsca. Może poczujesz przyjemne mrowienie w ciele, bądź uczucie ciepła, które oznacza, że to jest właśnie ten właściwy wybór.
  4. Podjęcie właściwego wyboru ludzie opisują w rożny sposób: jako uczucie szczęścia, relaksu, przyjemności, ekscytacji. Bądź jako poczucie przynależności. Czasem patrząc na kryształ  czują, jakby już go widzieli, jakby on od dawna już  z nimi był. Pozwól sobie na odczuwanie wszystkich tych emocji. One oznaczają, że jesteś na właściwej drodze.
  5. Twoja Intuicja nigdy się nie myli – dlatego zaufaj sobie, pozostań otwarty, a odpowiedź sama się pojawi.
  6. Trzymamy za Ciebie kciuki!
Wybierz walutę