O nas

Hołd dla przeszłości

“W czymkolwiek nie byłbyś ostatecznym arcymistrzem, bądź pewien, że Elfy tysiące lat temu robiły to lepiej. “

Biżuteria Tilsam to pokłon w stronę przeszłości, w czasy kiedy nie istniały jeszcze maszyny, a biżuteria była ręcznie kuta. W  fakturze naszego złota, w asymetrii naszych projektów oraz w sztuce oprawiania na kontrze do obecnej sztuki jubilerskiej, zawarliśmy pokłon w stronę tych odległych czasów. Każde zagłębienie, każda nierówność, matowość naszego złota, stanowi spadek wielu lat sztuki jubilerskiej tworzonej bez użycia maszyn, a jedynie przy użyciu rąk, magii i serca.

Lepiej być unikalnym, niż idealnym

Kolekcja surowych, nieoszlifowanych kamieni szlachetnych. 

Natury nie trzeba poprawiać – jest najdoskonalszą artystką i projektantką. Dlatego każdy nasz kamień w kolekcji Raw Gems jest oprawiany dokładnie w takiej formie w jakiej stworzyła go Matka Natura. To  kamień wyznacza oprawę,  to kamień wyznacza, gdzie będzie jego tył czy bok. Każdy kamień oglądamy i podejmujemy decyzję. Chociaż często mamy wrażenie, że ta decyzja już dawno została podjęta przez Matkę Naturę i ona już dawno temu, tworząc kamień, zdecydowała w jaki sposób on będzie oprawiony.
Bo każdy surowy kamień ma zawsze przód i tył, górę i dół i w zasadzie – nigdy nie mamy wątpliwości jak go oprawić. Tak jakby on właśnie w ten sposób został stworzony. Żeby go nie szlifować, tylko zostawić właśnie takim, jakim stworzyła go najlepsza projektantka. Taka, z którą nikt się nie może równać. A najmądrzejsze co można zrobić w tej sytuacji – to jej zwyczajnie nie przeszkadzać.

Wierzymy, że każdy kamień zasługuje na wyjątkowe traktowanie. Dokładnie tak, jak człowiek, który będzie go nosił. Kamienie Tilsam mają różne barwy oraz kształty. Mają też swoje wady (inkluzje), które czynią je wyjątkowymi. Bo nasze niedoskonałości czynią nas unikalnymi.
A unikalność jest lepsza od perfekcji.  

Biżuteria jako Symbol Twojej Manifestacji
Przebudź się z Tilsam

Przebudzenie duchowe to moment, w którym dochodzisz do świadomości, że nie jesteś rolami czy etykietkami, które Twój umysł tworzył na Twój własny temat. Do momentu uświadomienia sobie tego – Twój duch pozostaje dosłownie w uśpieniu – nieświadomy siebie i swojej mocy.

Świat Tilsam to magiczny świat, w którym się budzisz jako najlepsza wersja siebie. Każdy nasz projekt, to symbol Twojej Manifestacji i duchowej drogi, którą już przeszłaś, albo właśnie przechodzisz. Nasze Tilsamy symbolizują zmianę, której dokonałaś, bądź chcesz dokonać. Stanowią one portal łączący świat realny ze światem magicznym.

Ten magiczny świat to nasze wnętrze, to kim jesteśmy i jakiego progresu chcemy w naszym życiu dokonać. Ta Magia, to droga , która nas prowadzi przez życie i jest to droga  szukania Magii  w nas samych. Poprzez słuchanie głosu naszej intuicji, poprzez zwracanie uwagi na piękno świata dookoła, poprzez przeglądanie się w oczach innych. Tych którzy nas kochają i dla których, sami jesteśmy magiczni.

Bo Magia, od dziecka jest z Wami i  tylko czeka na to, abyście pozwolili jej dojść do głosu. Jest w ludziach, których spotykacie,  jest  w świecie jaki Was otacza, jeśli tylko na chwile zatrzymacie się i rozejrzycie dookoła.  Ale przede wszystkim jest w Was, jeśli pozwolicie sobie na to, by być sobą i kreować swoje życie z odwagą –  tak jak  Alicja w Krainie Czarów.

Bo Magia jest tym, co sami musicie sobie stworzyć.
A nasza biżuteria, Wam w tym pomoże.

Signature Rhodium Touch *

Rod jest obecnie najdroższym i najrzadszym metalem szlachetnym na świecie.
W naszych projektach mieszamy żółte złoto z Rodem.
Nazwa tego pierwiastka pochodzi od łacińskiego słowa rhodon – Róża. 

Rod to metal szlachetny odkryty w 1803 r. w południowoamerykańskiej rudzie platyny przez Williama Hyde’a Wollastona. 

Rod to niezwykły metal szlachetny – nie tylko przepięknie rozświetla nasze brylanty, ale także skutecznie ochrania. Pokrycie złota warstwą rodu zwiększa jego twardość, wzmacnia połysk, a także uodparniana na działanie czynników atmosferycznych czy korozyjnych.
Połączenie  żółtego złota z rodem znajdziecie tylko u Nas – to Tilsamowa, magiczna sztuczka.

* jest zastrzeżonym wzorem chronionym przez prawo Unii Europejskiej

 

Biżuteria to nasza ulubiona forma sztuki

Tilsam to nie tylko biżuteria, ale także forma sztuki, zamknięta w małych złotych talizmanach, które zawsze możemy mieć przy sobie.

Przyszłość przeszłości

Tworzymy unikalne i niepowtarzalne projekty, do których sprowadzamy niepowtarzalne kamienie z całego świata. Każdy jest inny, każdy jest wyjątkowy. Wybierz swój  i ciesz się talizmanem Tilsam. I pamiętaj, że czasem Ty wybierasz Talizman, a czasem to Talizman  wybiera Ciebie.

Zaufaj swojej intuicji!

 

 


Chief Designer

Karolina Richter  tworzy Tilsam jako ekologiczną  i społecznie odpowiedzialną markę biżuterii o unikalnych  wzorach, inspirowanych jej pasją i miłością do Natury i sztuki oraz wolą pracy nas sobą i stawania się lepszą wersją siebie. Każdy projekt ma dla niej osobiste znaczenie i często jest symbolem drogi, którą sama  przeszła, a każdy kamień szlachetny jest przez nią osobiście wybierany, w zgodzie z intuicją i z szacunkiem dla oryginalności formy, kształtu i barwy każdego kamienia. 

Tilsam  zrodziło się  z miłości do Magii, która nas otacza i którą znajdziemy, jeśli tylko nauczymy się ją dostrzegać. Ta Magia czeka na nas, aż wyostrzymy nasze zmysły. Znajdziemy ją w przyrodzie, w innych ludziach, a także w  sobie samych. Bo Magia jest w nas, tylko czasem ciężko jest nam ją wyłuskać ze skorupki. Dlatego Tilsam ma być narzędziem, które nam w tym odnalezieniu Magii pomoże.
Wierząc w moc pozytywnej energii i wolę pozytywnych zmian, staramy się przekazać ją w swojej kreacji dalej, tak, aby uczynić z biżuterii nie tylko ozdobę, a przede wszystkim talizman, mający dla posiadacza większe znaczenie, przypominający mu o tym kim jest, czego pragnie, jaką drogę w poszukiwaniu siebie przeszedł i co mu daje szczęście. 

„Wierzę w moc stawania się lepszym człowiekiem. To jest  to, co mnie napędza i to co daje mi siłę do życia. Wierzę też w Magię, która jest w każdym z nas. Całe życie jej szukałam, marzyłam, aby spotkało mnie coś magicznego. Przesiadywałam w  szafach, aby przenieść się do Narnii, cofałam zegary aby przenieść się w czasie. Długo nie mogłam zrozumieć, dlaczego nic z tych rzeczy się nie wydarzyło. Dopiero, jako dorosła osoba zrozumiałam, że tę Magię zawsze miałam w sobie i niepotrzebnie szukałąm jej na zewnątrz. Dziś wiem, że w każdym z nas jest coś Magicznego, musimy tylko to w sobie znaleźć. Chciałabym, aby świat Tilsam pomógł wszystkim  Kobietom się na tę ich piękną, wewnętrzną Magię otworzyć. ” 

 

Karolina Richter  ukończyła certyfikowany kurs Gemmologiczny.

 

Piszą o nas

Twój Styl logo

pani-logo

forbeswoman

Wybierz walutę